NOVI kiks „đavola“, slabim Solskjerovim izabranicima su i „svrake popile mozak“. U poslednjem meču 8. kola Premijer lige, Njukasl je kao domaćin pobedio Mančester junajted – 1:0 (0:0).

Minimalac domaćinima, za beg sa dna tabele, doneo je devetnaestogodišnji Metju Longstaf i to na svom debiju, snažnim udarcem po zemlji sa 20 metara. Ovaj talentovani momak, kratke riđe kose, pokazao je i u prvom poluvremenu da ima odlipan šut kada je pogodio prečku. Na ovom meču, starter je bio i njegov, tri godine stariji brat Šon.

Ovo je bio Junajtedov treći poraz i sada je tek na 12. mestu Premijer lige. Partizanov rival u Ligi Evrope stvorio je samo jednu dobru priliku pred kraj prvog poluvremena, kada je Megvajer šutirao glavom pored stative.

Mančester junajted igrao je u sastavu: De Hea – Dalo (od 60. Roho), Tuanzebe, Megvajer, Jang (od 86. Čong) – MekTominej, Fred – Mata (od 66. Grinvud), Pereira, Džejms – Rašford.