ARGENTINCI nisu uspeli ni iz drugog pokušaja da dođu do trijumfa na Kopa Amerika, pošto su na utakmici drugog kola grupe B sa Paragvajem odigrali nerešeno - 1:1.

Selektor Skaloni je odlučio da promeša karte i iz prve postave izostavi Anhela Di Mariju i Serhija Aguera, ali ni promena u sastavu nije razmrdala anemične "gaučose". Na drugoj strani, Paragvajci su strpljivo čekali svoju šansu i u 37. minutu poveli golom Ričarda Sančeza.

Ponadali su se navijači Argentine da bi njihovi ljubimci mogli do celog plena posle izjednačujućeg gola Lea Mesija u 57. minutu iz penala, ali samo pet minuta kasnije sudija je ponovo pokazao na belu tačku, samo ovaj put ispred gola "gaučosa". Franko Armani je bio na visini zadatka i skinuo penal Derlisu Gonzalesu.

Mesiju i drugovima sada "visi" prolaz u drugu fazu takmičenja, jer im je neophodna pobeda protiv Katara u poslednjem kolu. Uslugu im je učinila Kolumbija, koja je golom Zapate u 86. minutu savladala Katar.

Tabela grupe B: Kolumbija 6, Paragvaj 2, Katar 1, Argentina 1.