Mlada fudbalska reprezentacija Srbije izgubila je danas od Austrije sa 2:0, u prvom kolu Grupe B na Evropskom prvenstvu u Italiji.

Strelci u Trstu su bili Hanes Volf u 37. i Saša Horvat u 78. minutu.

Austrija je bila bolja, imala je mnogo više prilika, iako je i srpski tim imao dve velike šanse u drugom poluvremenu.

Luka Jović je pogodio prečku, dok je Nemanja Radonjić promašio prazan gol.

Vukašin Jovanović je isključen u 75. minutu zbog starta posle kojeg je Hanesu Volfu polomljena noga.

Druga utakmica prvog kola Grupe B između Nemačke i Danske počeće u 21.00.

Srpski fudbaleri će narednu utakmicu igrati u četvrtak od 21.00 protiv Nemačke.

18:04 - SASTAVI

Stadion: Nereo Roko (Trst), Sudija: Andrea Ekberg

Srbija:Radunović – Gajić, Milenković, Jovanović, Bogosavac – Lukić, Mašović, Pantić – Živković, Radonjić, Jović.

Austrija: A. Šlager – Ingolič, Danso, Poš, Ulman – Lajnhart, Ljubić – Horvat, K. Šlager, Volf – Honsak.

18:32 - UTAKMICA JE POČELA

Utakmica je počela. Što se tiče sastava Srbije, on je manje-više očekivan, jedino je možda malo iznenađenje prednost koju ima Erhan Mašović u odnosu na Uroša Račića, ali pretpostavka je da je to iz taktičkih razloga pošto se visoki vezista sjajno ubacuje između štopera i diktira igru.

18:38 - MIRAN START MEČA

Prilično miran početak meča, bez većih uzbuđenja. Srbija je u drugom minutu pokušala da brzo krene u kontru, Radonjić je povukao loptu po levom boku, ali je sebi dao for i lako izgubio loptu.

18:48 - USPAVANKA U TRSTU

I dalje je igra veoma rastrzana u poslednjoj trećini, ali Srbija se jako lepo snalazi u iznošenju lopte kada Mašović uđe između dvojice štopera. I dalje bez prave šanse na meču, čak ni udaraca iz daljine nema...

18:51 - AUSTRIJA OPASNIJA

Opasna polukontra Austrije U 16. minutu. Hanes Volf, koji nam zadaje velike probleme na sredini terena, zaleteo se ka našoj odbrani, ali je na žrtvu bio spreman Andrija Živković, vratio se čak do našeg kaznenog prosotra i uz pomoć Milenkovića zaustavio napad rivala.

18:54 - AUSTRIJA BLIŽA GOLU

Ostavili smo veliki prostor Hanesu Volfu u 19. minutu kome u blok nisu ušli štoperi, Erhan Mašović ili neko od njegovih saigrača na sredini terena, ali srećom šut nije bio u okvir gola. Ni minut kasnije dobar prodor Horvata po desnom boku, niko je nije zakačio.

19:02 - PRVI POKUŠAJ SRBIJE U 25. MINUTU

Prva ozbiljnija akcija Srbije u 25. minutu. Dobro su iskombinovali naši igrači, lopta je došla do Luke Jovića u kaznenom prostoru Austrije, ali dobro je reagovala i odbrana protivničke ekipe i otklonila opasnost. Minut kasnije, posle prekida sa leve strane, Erhan mašović ja zamalo zakasnio na centaršut koji je uputio Andrija Živković. I dalje, ništa konkretno.

19:02 - RADUNOVIĆ SPASIO "ORLIĆE"

Najbolja prilika na meču i to za Austrijuu 29. minutu! Izgubljena lopta na sredini terena, Horvat je povukao brzu kontru, dodao loptu Šlageru koji je šutirao po sredini gola, ali je Boris Radunović fenomenalno intervenisao i sprečio gol!

19:12 - AUSTRIJA VODI

GOL! AUSTRIJA VODI! 1:0!Loša odbrana Srbije došla je na naplatu u 37. minutu posle konsultacije VAR tehnologije... Horvat je pogodio stativu Radunovićevog gola, natrčao je na odbitak Volf i zatresao mrežu, ali je sudija prvobitno poništio zbog ofsajda. Austrijancise nisu bunili, delovalo je da će se igra nastaviti, ali je sudija dobio signal iz VAR sobe i obavešten je da je pomoćnik pogrešio, odnosno da Volf nije bio u ofsajdu.

19:19 - KATASTROFALNO POLUVREME SRBIJE

Otišla je naša mlada reprezentacija u Italiju sa velikim ambicijama a u prvih 45 minuta meča protiv Austrije nisu uspeli da upute udarac na gol rivala. Loša, katastrofalna partija, preti da pulene Gorana Đorovića brzo pošalje kući. Jović, Živković, Radonjić i ekipa zasluženo gube od Austrija - 0:1.

19:41 - JOVIĆ POGAĐA PREČKU

Velika šansa za Srbijuu 50. minutu! Najbolja na utakmici.Luka Jović glavom tuče, ali pogađa samo prečku posle ubacivanja Radonjića.

19:43 - ŠANSA I ZA AUSTRIJU

Već u narednoj akciji Austrije posle prilike koju je imao Jović, umalo 0:2. Ksavijer Šlager se našao oči u oči sa Radunovićem, srećom, Austrijanac je loše šutirao, lopta je otišla preko gola!

19:46 - ODBRANA SRBIJE KATASTROFALNA

Honsak u novoj šansi, odbrana deluje vrlo loše... Prošao je Honsak pored tri-četiri naša igrača, ali na pravom mestu na sreću je Radunović. Nakon kornera u šansi i Boš, Srbija prelako dozvoljava šanse rivalu. Sprema se Račić da uđe u igru.

19:53 - RADUNOVIĆ JEDINA SVETLA TAČKA KOD SRBA

Ovo je već neverovatno šta sve brani Radunović, Ksaver Šlager je imao 20 metara prostora za sprint, izašao je pred našeg golmana i šutirao u njega.

19:59 - RADONjIĆ SE OBRUKAO, PROMAŠIO ZICER

Neverovatno! Kakva šansa za Srbijuu 71. minutu! Odlično je Živković centrirao sa desne strane, lopta je prošla sve igrače i u petercu stigla do Radonjića koji je sa četiri metra trebalo samo da je pošalje u mrežu, ali je šutirao pored gola!

20:03 - CRVENI KARTON JOVANOVIĆU

Teška povreda Hanesa Volfa posle duela sa Vukašinom Jovanovićem, slomljen mu je članak. Sudija proverava da li je za crveni karton... I pokazuje mu direktan crveni karton u 74. minutu.

20:11 - AUSTRIJA VODI 2:0

Austrija je povela sa 2:0. Sa mesta gde je Jovanović faulirao Volfa izveden je prekid, učinio je to Horvat, šutirao je u levi donji ugao. Utisak je da se i golman Radunović malo zbunio tom prilikom izostala je intervencija i Austrija ima veliku prednost.

20:16 - AUSTRIJA JURI TREĆI GOL

Katastrofalna igra Srbije se nastavlja i sa igračem manje, samo je pitanje da li će primiti još neki pogodak izabranici Gorana Đorovića. Ređaju se šanse rivala.

20:23 - KRAJ

Srbija je poražena na otvaranju Evropskog prvenstva, ali ono što još više brine je katastrofalna partija "orlića", koji kao da nisu ni došli u Trst. Austrija je slavila rezultatom - 2:0.