RSS

Све вести

Ван Арт победник 10. етапе Тур д'Франса

Бициклиста екипе Јумбо Висма Белгијанац Ват Ван Арт победник је данашње 10. етапе Тур д'Франса, дуге 217,5 километара од Сен Флора до Албија

Потписан Споразум у области спорта између Србије и Француске

Министар омладине и спорта Вања Удовичић и амбасадор Француске у Србији, Фредерик Мондолони потписали су данас Споразум о разумевању и сарадњи у области спорта

Невена Димитријевић и Јелена Контић фото Танјуг

СИНХРОНО ПЛИВАЊЕ: Невена Димитријевић 23. на свету

Српска репрезентативка у синхроном пливању Невена Димитријевић освојила је 23. место у дисциплини соло слободан програм

Илустрација фото: Н. Параушић

Фаворити сигурни и убедљиви првог дана Светског првенства у ватерполу

Грчка је очекивано лако победила домаћина Кореју (26:3), Мађарска је славила против Новог Зеланда (24:4), док је Шпанија савладала екипу Јужне Африке (23:3)

Завршен други дан Балкан купа и Отвореног првенства Србије у летњем биатлону

Дисциплина спринт, као и у суботу, дистанце седам и по и шест километара, место идентично, Национални биатлон центар Жари код Сјенице, али конкуренција била мало јача

Одбојкаши Русије фото: fivb.org

Одбојкаши Русије одбранили титулу у Лиги нација

Руси су, у усијаној атмосфери у Чикагу на терену домаћина, други пут у низу узели злато у том такмичењу

Поруке подршке ватерполиста Михајловићу, Кузмићу и Ђоковићу

Када после пет сати победиш једног од најбољих играча у историји у атмосфери каква је била у Лондону онда је то само потврда да си и даље број један - навели су „делфини”

Дејан Савић фото: Н. Параушић

Савић: Реми најреалнији; Ћук: Поклонили смо бод Црној Гори

Потребно нам је мало времена да "сваримо" тренинге и да имамо брзину и пловност. Супер је што су дебитанти осетили такмичење – каже капитен “делфина”

Душан Мандић фото: Н. Параушић

"Делфини" играли нерешено са Црном Гором на почетку СП

Подмлађени тим Дејана Савића пружио је добру партију на отварању планетарног шампионата - 10:10

Милица Гардашевић Фото: Н. Параушић

ЕП У АТЛЕТИЦИ: Бронза за Милицу Гардашевић

Наследници Иване Шпановић је скок од 6.43м у серији донео треће место у финалу скока удаљ

САМО ДА НЕ ИЗГОРИМО: Страхиња и Виктор Рашовић верују да ће им СП у Гвангџуу остати у лепој успомени

Не може репрезентација без браће. После Гојка и Душка, ту смо Страхиња и ја. Коначно смо дочекали да заиграмо заједно на неком великом такмичењу - каже Виктор

Луис Хамилтон Фото: Танјуг/AP

Рекордна шеста победа Хамилтона у трци за Велику награду Велике Британије

Друго место заузео је његов тимски колега Валтери Ботас са заостатком од 24,928 секунди, док је трећи био возач Ферарија Шарл Леклер са 30,117 секунди заостатка

Марија Достанић и Биљана Релић

ЕП У КАЈАКУ: Злато за Достанић и Релић, сребро Зделару

Момак који је победио је био и светски рекордер у сениорској конкуренцији, тако да сам задовољан што сам досао до још једне медаље у оваквој конкуренцији - рекао је Зделар

Душан Борковић Фото: ПР тим

ФРАНЦУЗ НЕСПОРТСКИМ ПОТЕЗОМ ИЗБАЦИО БОРКОВИЋА СА СТАЗЕ: Аршини нису исти, разговараћу са тимом о даљим корацима

Поједини возачи се понашају крајње непрофесионално, као да су дошли са улице и на тај начин угрожавају не само каријеру, већ и животе других такмичара - рекао је Душан

Катарина Блажев Фото: Приватна архива

КАТАРИНА И ЛЕОНА НА КОРАК ДО ОДЛИЧЈА: Сомборски такмичари се добро показали на СП у кросминтону

Сомборке Катарина Блажев и Леона Банић са освојеним петим местом биле су најуспешније српске такмичарке на светском првенству у кросминтону у Будимпешти.

Душан Мандић Фото: Н. Параушић

ВАТЕРПОЛИСТИ СА ЦРНОМ ГОРОМ НА СТАРТУ СП: Србија увек напада медаљу

Без обзира на то што је подмлађена, наша екипа је веома квалитетна и може да направи добар резултат. Друге селекције играће под притиском, дуеле са нама никако неће смети да схвате олако - поручује Мандић

Валтери Ботас Фото: Танјуг/AP

Ботасу пол-позиција на трци за ВН Велике Британије

Ботас је у Силвестону надмашио тимског колегу Луиса Хамилтона који ће први пут после пет година стартовати с друге позиције

Елзан Бибић Фото: АСС

Бибићу бронза на ЕП

Елзан Бибић је трећи на 1.500 м на ЕП до 23 године у шведском Јевлину. Нашег атлетичара је у веома узбудљвивом финалу од сребрне медаље делила само један стотитнка

Дејан Савић Фото: Н. Параушић

Савић: Шта год урадили на СП, они су наши репрезентативци

Имамо доста дебитаната и већи мотив од представљања Србије на Светском првенству није потребан - рекао је Савић