Кошаркаши Црвене звезде изгубили су вечерас у Београду од Асвела после продужетка са 72:74 (16:14, 20:18, 18:15, 11:18, 7:9) у осмом колу Евролиге.Звезду је предводио Били Берон са 16 поена, док је један мање убацио Лоренцо Браун.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Ливио Жан-Шарл са 20 поена, док је Тони Џекири остварио "дабл-дабл" од 19 скокова и 16 поена.

Звезда сада има два тријумфа и шест пораза, док Асвел има скор од пет тријумфа из осам мечева.

Дуел између Звезде и Асвела пред око 11.000 гледалаца у Београдској арени био је неизвестан од самог почетка, иако су црвено-бели готово све време били у вођству.

Звезда је у неколико наврата стизала и до двоцифрене предности, али Асвел је сваки пут успевао да се врати.

Деловало је да је екипа Андрије Гавриловића на прагу новог тријумфа у Евролиги, али је Асвел ипак 15 секунди пре краја поенима Жан-Шарла с линије за слободна бацања стигао до изједначења.

Уследио је последњи напад у регуларном току, али Звезда ипак није успела да поентира и дође до победе.

У продужецима Асвел је први пут на мечу дошао до предности, а на два минута до краја имао је вођство од 71:68.

Серијом од четири узастопна поена Дејана Давидовца црвено-бели су преокренули и у последњи минут ушли са вођством од 72:71.

Асвел је у наредном нападу поентирао преко Џакирија, да би Браун у последњом нападу изгубио лопту, те тако практично оверио тријумф француског тима.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

Нервозан почетак меча, грешке и промашаји на обе стране. Лоренцо Браун је промашио два шута, изгубио једну лопту. На другој страни Лајти и Тејлор предњаче у промашајима. Три минута без поена и Берон прекида серију промашаја - 2:0. Џекири погађа први пут за Асвел - 2:2. Рукометни почетак меча. Берон са пенала до нових поена, па Џекири опет закуцава - 4:4. Нема енергије ни на терену ни на трибина, па Гавриловић узима минуту одмора.

Пребацила је Звезда у брзину више, два плус један Лоренца Брауна, па тројка Лазића - 10:4. Стижу поени и за Асвел, а да није Џекири. Лоренцо Браун поново прави одличан продор и поентира. Џекири за сада једини расположен код Француза - 12:9. Улазе у игру Гист и Давидовац, црвено-белима треба нека нова енергија. Жан Шарл сада прецизан уз фаул домаћих и серија 6:0 за Французе - 12:12.

Берон се не сналази добро, али и Маледон промашује за три. Давидовац је измислио поене, али Жан Шарл опет на офанзивном скоку - 14:14. Још један лош напад Звезде и офанзивни скок, па кош Гиста за предност црвено-белих - 16:14. Рововска борба у "Штарк арени".

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

Гист са линије пенала отвара другу деоницу, ево га и Давидовац са новим поенима - 20:14. Митровић мора одмах да узима тајм-аут. Асвел се жестоко мучи у нападу, Кауди промашује за три. Звезда треба да искористи овај период и направи двоцифрену разлику. Џенкинс сам остаје на тројци, али непрецизан. Нова серија изгубљених лопти на обе стране. Едвин Џексон погађа за три - 20:17.

Серија грешака и промашаја на обе стране, коју прекида Џексон са двојком овог пута - 20:19. Гавриловић сада узима минуту одмора. Добра реакција српског шампиона из тајм-аута, прво Гист за два сигуран, а онда Добрић краде лопту и поентира - 24:19. Ломач из тешке ситуације поентира, али одговара Давидовац са тројком - 27:21. Одлична одбрана Звезде и поени Лоренца Брауна - 29:21. Опет домаћи праве разлику, а Митровић узима тајм-аут.

Нуа тројком прекида серију Звезде, Оџо бележи своје прве поене - 31:24. Лоренцо Браун игра одлично, али и Џексон је прорадио у Београду. Оџо половичан са пенала, али Браун игра маестрално како у тиму нема Филипа Човића. Жан Шарл са пенала половичан - 36:27. Тројка Лајтија - 36:30. Нови тајм-аут за Звезду. Губе лопту домаћи, па опет незадржици Џекири - 36:32. Браун промашује зицер за крај полувремена.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

Звезда постиже прве поене на мечу. Симанић полаже на асистенцију Брауна, па тројка Берона, опет Лоренцо додаје лопту - 41:32. Жан Шарл опет поентира, па тројка Маледона. Црвено-бели не користе још један напад, па тројка Каудија за 8:0 серију гостију - 41:40. Лазић промашује за три, а Жан Шарл доноси потпуни егал - 41:41.

Фаје прекида серију гостију са линије слободних бацања - 43:41. Маледон погађа из немогуће позиције, али само за два. Асвел пушта Лазића и сада им је то дошло главе, капитен црвено-белих је убацио тројку - 46:43. Асвел не користи напад, па Лазић сада и за два погађа. Ломаш узвраћа на другој страни - 48:45. Нервоза на обе стране, грешке се ређају као на траци.

Берон сам на зицеру и полаже лагано у кош - 50:45. Одличан контранапад Звезде и Добрић поентира и опет домаћи имају плус седам - 52:45. Звезда пропушта прилику да направи већу разлику, Џекири поентира за два - 52:47, па кораци Берона. Џексон промашује отворену тројку. Добрић кажњава и са звуком сирене доноси домаћима седам поена плуса - 54:47.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

Тејлор поенима отвара последњу деоницу. А онда нешто дужи прекид због проблема са семафором. Пауза није пријала домаћима, Лоренц Браун губи лопту. Џексон је изнудио фаул Берона и оба пута погодио - 54:51. Опет домаћи не користе напад, а Исмаел Бако бележи своје прве поене. Тројка Берона и експлодирала је "Штарк арена" - 57:53.

Џексон у серији промашаја, али и Гист не користи зицер. Тешко се долази до поен. Нова тројка Берона друга везана и плус седам за домаће - 60:53. Џекири прекида серију Звезде. Оџо половичан са пенал - 61:55. Пет минута пре краја меча, велика борба се наставља. Поново Оџо на линији пенала, овог пута оба пута прецизан. Асвел не може никако до поена. Промашује и Браун.

Жан Шарл убацује тројку, али и Браун враћа за два - 65:58. Џордан Тејлор погађа своју прву тројку - 65:61. Оџо промашује за два, па Жан Шарл двојка за 65:63. Гист сада промашује за два, али Асвелу истиче напад. Драма у "Штарк арени". Берон промашује за три. Ни Тејлор не погађа, а Жан Шарл скаче у нападу и оба пута прецизан - 65:65. Звезди истиче напад, а сада Асвел има секунду да победи у Београду. Тејлор шутира и не погађа, иде се у продужетак.

ПРОДУЖЕТАК

Лоренцо Браун постиже прве поене у продужетку. Џекири враћа нови егал - 67:67. Фаје промашује тројку, а Џексон доноси предност гстима - 67:69. Уморио се и Берон половичан са пенала - 68:69. Жан Шарл опет иде на слободна бацања и оба пута сигуран - 68:71. Сада се поени постижу са пенала, Давидовац оба пута сигуран. Французи не користе напад, па онда поклањају лопту домаћима. Опет Давидовац за предност Звезде - 72:71. Џекири враћа семафор на страну Асвела - 72:73. Браун се оклизнуо и Звезда бележи пораз, који није планирала.