Кошаркаши Црвене звезде изгубили су вечерас у Београду од Реал Мадрида са 60:75 (9:12, 18:21, 25:16, 8:26) у утакмици седмог кола Евролиге.

Звезда је уписала пети пораз у Евролиги, док Реал сада има скор од четири победе и три пораза.

Најефикаснији у редовима црвено-белих били су Били Берон са 17 и Лоренцо Браун са 14 поена.

У победничком тиму најбољи је био Серхио Љуљ са 16 поена, Руди Фернандес је убацио 11, а Валтер Таварес поен мање.

Утакмица пред око 16.500 гледалаца у Београдској арени почела је у спором ритму и неорганизованој игри оба тима. Реал је ипак преко Тавареса и Љуља успевао да буде у предности, а посебно када су направили серију 10:0 и дошли до 22:12.

Уследио је тајм-аут Андрије Гавриловића после којег је Звезда серијом 5:0, упркос смушеној игри у нападу, успела да ухвати резултатски прикључак. Реал је ипак поенима Љуља уз звук сирене на полувреме отишао с предношћу 33:27.

За разлику од првог полувремена, друго је почело много енергичније. Оба тима су била ефикасна у првим минутима. За Реал је погађао Керол, док је Звезду носио Берон. Средином периода црвено-бели заиграли су чвршће у одбрани и успели да дођу до преокрета и првог вођства од 52:49.

Последњи период, међутим, није добро почео за црвено-беле, пошто више од пет минута нису постигли кош, што је гост у потпуности искористио и серијом 12:0 преломио меч у своју корист.

Иако је Звезда успела да приђе на пет поена заостатка, поенима Љуља и Фернандеса, Реал је на два и по минута пре краја меча успео да дође до нове двоцифрене предности и тако осигура победу.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

Звезда не користи први напад, Браун промашује за три. Дек постиже прве поене за Реал Мадрид. Гист за Звезду, а Тавареш доминира под оба коша. Лоренцо Браун никако да намести руку, промашује и другу тројку. Ништа не може ни Берон да погоди, али Звездина одбрана ради посао - 2:4. Страшно мучење у нападу обе екипе. Кампацо и Дек ни близу за три, као и Симанића за два.

Ко би други до Љуљ прекида серију промашаја и то на свој начин далекометном тројком као кап - 2:7. Звезда за пет минута постигла само два поена, па је Гавриловић узео прву минуту одмора. Гист једини стрелац за домаће - 5:7. Промашују и Мадриђани, жестоко се и они муче у нападу. Браун доноси изједначење Звезди - 7:7. Љуљ ни близу овог пута, а Гист доноси предност црвено-белима.

Кампацо пролази кроз одбрану Звезде за нови егал - 9:9. Поново се муче црвено-бели у нападу, Тавареш доминира под оба коша. Никако центри српског шампиона не могу да зауставе - 9:11. Љуљ на крају прве деонице иде на линију пенала и половичан - 9:12. Звезда не користи последње три секунде. Лоша нападачка четвртина на обе стране.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

Таварешу баш прија Београд, одлично је играо и на фајнал фору када је Реал Мадрид подтао шампион Европе, а и вечерас бриљира. Фаје са пенала постиже прве поене за Звезду у другој четвртини - 11:14. Џенкинс за три промашује, па после и за два. Кампацо се реваншира на другој страни, као и Фернандез. Нови лош напад Звезде и изгубљена лопта, па прекршај Џенкинса над Лапровитолом - 11:16.

Поново губе лопту домаћи, сада Козер лагано полаже у контранападу - 11:18. Тајм -аут Гавриловић. Ништа не помаже црвено-белима, Мики бележи своје прве поене. Ненадић половичан са пенала. Гаруба стиже да се упише - 12:22. Мук у Штарк арени и навијачи су се предали а није још ни полувреме. Враћа се Лоренцо Браун у игру, а са њим и Звезда, двојка Фаје, па тројка Берона - 17:22. Пробудили су се и навијачи.

Наставља се серија Звезде и Кузмић бележи поене. Ипак, тројка Лапровитоле смирује домаће, а онда и Мики - 19:27. Добрић сигуран за црвено-беле, а Мики и Браун половични са пенала. Далекометна бомба Фернандеза - 22:31. Гист оба пута непрецизан са пенала. Реал не користи напад, а Лоренцо Браун опет као брз воз - 24:31. Фернандез промашује тројку, а Берон на асистенцију Брауна смањује заостатак домаћих - 27:31. И онда Љуљ у свом стилу за крај - 27:33.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

Кампацо убацује брза четири поена на почетку треће деонице. Берон на другој страни убацује тројку, па двојку - 32:37. Керол и Тејлор су сада на терену, Ласо је скроз промешао карте. Незадржив је Берон у другом полувремену, али треба још неко да се прикључи Билију - 34:39. Керол жељан кошарке затрпава кош домаћих, а Добрић погађа за три - 37:41.

Тавареш опет прво поени, па блокада. Рендолф је уписао своје прве поене, али и тројка Симанића - 40:45. После одличних уводних минута нападачки са обе стране, опет мали застој пре ТВ тајм-аута. Симанић се озбиљно распуцао, нова тројка - 43:45. Реал поново не користи напада, па Лоренцо Браун са два пенала доноси нови егал - 45:45. Опет тај Тавареш - 45:47. Берон поново у продору, Рендолф прави блокаду, али судије виде силазну путању - 47:47.

Лоренцо Браун игра одлично, а са њим и Звезда много боље у наставку. Преокрет црвено-белих, тројка Фјаеа - 52:49. Црвено-бели у трећој четвртини постигли 25 поена, а за цело прво полувреме 25. Пред последњу деоницу домаћи имају залиху какву такву.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

Звезда не користи први напад, а Фернандез кажњава са новом тројком - 52:52. Опет се Звезда мучи у нападу, а Реал то користи и прави серију 6:0 на старту последње деонице. После ко зна ког скока Козер погађа за три - 52:55. Црвено-бели четири минута без коша, погађа Љуљ тројку и Реал опет има лепу предност - 52:58.

Колико се мучи Звезда. И даље траје серија Реала, Фернандез опет погађа за три. Руди вечерас икс фактор Мадриђана. Берон са пенала прекида серију Шпанаца, па монстроузно закуцавање Брауна. Љуљ оба пута прецизан са пенала - 56:63 Кузмић са два бацања враћа Звезду, али Љуљ одбија напад домаћих - 58:65. Тројка Фернандеза за крај - 58:68.

Лоренцо Браун са пенала поправља своју статистику, али Тавареш одговара - 60:69. Нова тројка Козера за двоцифрену предност Реала. Црвено-бели нису у стању ни да ублаже пораз. Љуљ ставља тачку - 60:75.