Кошаркашка репрезентација Србије победила Сједињене Америчке Државе 94:89, у мечу за пласман од 5. до 8. места на Мундобаскету у Кини.

Најефикаснији у победничком саставу био је Богдан Богдановић са 28 поена, четири скока и шест асистенција, Лучић је убацио 15, Мицић десет, док је Јокић имао 9 и седам асистенција.

САД је предводио Херисон Барнс са 22 поена, Кемба Вокер са 18 и Крис Мидлтон са 16 поена.

"Орлови" ће у борби за пето место играти против бољег из дуела између Пољске и Чешке.

ПРВА ЧЕТВРТИНА

Први напад имају кошаркаши Србије. Лопта није успела да дође до Милутинова. Није прошло додавање Богдановића. Мајлс Тарнер погађа за вођство Американаца, 0:2. Сјајна асистенција Богдановића за Милутинова и закуцавање. Тројка за Богдана! Одличан почитак наших. Још једна тројка Богдановића, 8:2.Мичел није успео да поентира, а онда Богдан још једном погађа ван линије 6,75, - 11:2. Поповић узима минуту одмора.

Кемба Вокер узвраћа тројку. Мада су одлично наши играли одбрану. После изгубљене лопте Николе Јокића Амери су имали шансу да смање, али Барнс је промашио. Богдановић 4/4 за три, невероватно шутира наш најбољи играч на овом првенству- 14:5.

Јокић није успео да "угура" Барнса под кош и због тога је избацио пâс напоље. Тамо је био Лучић који је изнудио фаул за три бацања, 17:5. Одлична одбрана Србије и Вокер губи лопту. На другој страни Владимир Лучић поново је изнудио фаул за три поена. Крило Бајерна погађа сва три, 20:5. Нова изгубљена лопта Вокера, распада се игра Америке. Тројка Мицића и плус 18 - 23:5.

Василије Мицић промашио је шут с полудистанце. Тројку код Америке промашио је и Донован Мичел. Јокић је поново избацио одличан пас за Мицића, који је сада погодио тројку, 23:5. ова тројка за Србију - шеста! Стефан Јовић! Србија води 21 разлике! Невероватно - 26:5.

Прву тројку промашио је Богдановић на мечу. На другој страни Америка срља из грешке у грешку. Марјановић је промашио шут с полудистанце. После дуго времена САД погађа преко Мидлтона, 26:7. Још једна тројка, Мицић је погађа, 29:7. На крају прве четвртине тројку је погодио и Немања Бјелица, и то од таблу! Нестварних 32:7после првих десет минута игре.

ДРУГА ЧЕТВРТИНА

Браун погађа тројку у првом нападу у другој деоници. Богдан све сам, од коша до коша, а све после добре одбране Марјановића- 34:10. Пауза, арбитри желе да провере један јачи фаул наших под кошем. Дошло је ту и до малог кошкања. Бјелица у главној улози и добија неспотску личну грешку. Мејсон Пламли погодио је оба бацања и Америка има лопту са стране, 34:12. Мичел смањује на -20, 34:14. Милутинов промашује два бацања, па Богдановић тројку и опет Мичел - 34:16.

Кемба Вокер погађа преко Богдановића, 34:18. Стефан Јовић прекида серију Американаца, 36:18. Потом и одлична рола Јовића у одбрани. Вокер је половичан са линије за слободна бацања, 36:19. Сјајно је ишла лопта у нашем нападу, међутим Лучић на крају није успео да погоди. На нашу срећу ни Американци нису поентирали.

Барнс наставља серију Американаца. Бјелица је пре тога у нашем нападу са велике удаљеносто пробао за три и промашио- 36:21. Мидлтон за три погађа! У последњој секунди напада. Топи се предност нашег тима, воде Амери 17:4 у другој деоници. Лош напад Србије, Мицић није успео да погоди на истеку напада. Тарнер закуцава за -10, 36:26.

Ђорђевић је поново морао да затражи тајм-аут. Америка у 2/4 води 19:4. Сјајна предна промена Бјелице за 38:26. Вокер и Мичел истопили су преднос "Орлова", 38:30. Лепо из корака уписује се Јокић, 43:32. Мајлс Тарнер погађа тројку из велике удаљености, 43:35. Србија није успела да искористи напад. Док је Мидлтон убацио још једну тројку, 43:38. Јокић половичан, Тарнер погађа за крај полувремена - 44:40.

ТРЕЋА ЧЕТВРТИНА

Стефан Јовић погађа преко Вокера, 46:40. Мичел је промашио тројку, али се Барнс изборио за нови напад Американаца. Мичел смањује на -4, 46:42. Тројку погађа Владимир Лучић, 49:42. Џо Херис одмах враћа тројку, 49:45. Феноменална асистенција Јокића за Милутинова, 51:45. Мајлс Тарнер промашио је тројку.

Богдановићу бежи лопта, Америка је одиграла брзо у транзицији и Барнс смањује, 51:47. Центар Денвер Нагетса погодио је двојку, 53:47. Барнс са пенала оба пута прецизан, па нова тројка Богдановића и реприза Барнса - 56:51. Продор Јовића, па нова далекометна тројка Богдановића - 61:51. Вокер са пет узастопних поена спушта Америку на једноцифрен заостатак - 61:56.

Марјановић промашује, па тројка Мичела - 61:59. Американци на минус два. Богдановић наставља терор, Мидлтон не дозвољава Србима да се одлепе - 64:61. Лучић тројка, па Мичел двојка и онда Марјановић - 69:63. Србија не дозвољава Американцима да дођу до предности. Грешка Бјелице по козна која на овом првенству и Мидлтон сам у контранападу закуцава - 69:65. Ђорђевић узима минут одмора.

Игра се поен за поен, Марјановић, па Лопез са пенала - 71:68.

ЧЕТВРТА ЧЕТВРТИНА

Американци не користе први напад, а Марјановић показује да је можда било места за његових више минута против Аргентине - 75:68. Наствљају играчи САД да пружају аматерску партију. Србија после тројке Лучића има поново плус десет - 78:68. Поповић опет узима минуту одмора.

Ни Србија није успела да поентира, а Марјановић се изборио за нови напад нашег тима. Бобан је потом промашио чист зицер испод коша Америке. Барнс је погодио оба слободна бацања, 78:70.

Тројка Немање Бјелице! Србија има +11, 81:70. Барнс поново поентира, 81:72. Мицић диже разлику,83:72. Одлична одбрана Бјелице и потом закуцавање Мицића за +13, 85:72. Херисон Барнс убацио је тројку за -10, 85:75. Мицић није успео да погоди отворен шут за три поена. Крис Мидлтон погодио је оба слободна бацања, 85:77. Одлична асистенција Богдановића за Јокића, 87:77. Барнс смањује 87:79. Кемба Вокер бежи Јокићу и погађа за -6, 87:81.

Богдановић прекида серију Американаца, па још једном одличан Богдан после добре одбране Србије - 91:81. Барнс погађа тројку после тајм-аута - 91:84. Вокер погађа за три и пришли су Американци на минус 4 - 91:87. Богдановић половичан са пенала - 92:87. Фаул над Херисом, 27 секунди пре краја меча. Американац исто један од два - 92:88.Јокић ставља тачку на меч - 94:88. Тарнер половичан и победа Србије - 94:89.