Кошаркаши Црвене звезде пласирали су се вечерас у финале Купа Радивоја Кораћа, пошто су у другом полуфиналу у Нишу победили Мега Бемакс са 92:73 (12:16, 30:21, 18:24, 32:9).

Звезда ће се, у репризи прошлогодишњег финала, за трофеј у Купу борити против Партизана, који је раније данас био бољи од ФМП-а.

Црвено-беле је до победе водио Били Берон са 20 поена, 15 је убацио Дејан Давидовац, поен мање Стратос Перпероглу, док је 12 постигао Огњен Добрић. У пораженом тиму најбољи је био Един Атић са 20 поена.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: КРАЈ: Звезда - Мега 92:73

Екипа Милана Томића је на крају убедљиво славила, иако није тако изгледало прве три четвртине. Звезда је лоше почела утакмицу, Мега је имала је предност све до три минута пре краја друге четвртине када су црвено-бели повели први пут на мечу (33:31).

Звезда је у трећој деоници имала плус осам, Мега се вратила и поново повела, али су црвено-бели меч преломили у последњој четвртини када су Меги убацили 32 поена.

Финале је на програму сутра од 17.00.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: ПАРТИЗАН У ФИНАЛУ КУПА РАДИВОЈА КОРАЋА: Црно-бели рутински сломили ФМП и наставили пут ка одбрани трофеја