Фудбалери Бајерна победили су вечерас у Минхену Борусију из Дортмунда са 4:0, у утакмици 11. кола Бундеслиге и попели се на треће место на табели.

Шампион Немачке повео је у 17. минуту голом Роберта Левандовског, а предност је удвостручио Серж Гнабри у 47. Левандовски је други гол на утакмици постигао у 76. минуту, док је фудбалер Борусије Дортмунд Матс Хумелс у 80. минуту аутоголом поставио коначан резултат.

Левандовски је први стрелац лиге са 16 голова.

Бајерн је добро реаговао на промену тренера и отказ Нику Ковачу прошле недеље, па после шесте победе заузима треће место на табели са 21 бодом, колико има и другопласирани Лајпциг. Прва је Борусија из Менхенгладбаха са 22 бода, али и утакмицом мање.

Борусија из Дортмунда је претрпела други пораз и пета је на табели са 19 бодова.