Фудбалери Војводине победили су вечерас у Шапцу Мачву са 1:0, у утакмици 16. кола Супер лиге Србије и преузели друго место на табели.

Једини гол постигао је Бојан Матић у седмом минуту утакмице.

Војводина сада има 10 победа и друга је на табели са 33 бода, колико има и трећепласирани Чукарички, али уз утакмицу мање.

Мачва је једина екипа без победе у Супер лиги, претрпела је 12. пораз и са четири бода заузима последње, 16. место на табели.

Фудбалери Напретка победили су данас на свом терену у Крушевцу Чукарички са 3:1, у утакмици 16. кола Суперлиге Србије.

Напредак је стекао два гола предности преко Миљана Вукадиновића у 53. минуту из пенала и у 64. минуту, док је трећи гол постигао Мирослав Бјелош у 82. минуту. Једини гол за београдски клуб постигао је Лука Стојановић у 85. минуту.

Напредак је остварио пету победу у првенству и 11. је на табели са 18 бодова. Чукарички је претрпео други пораз и други је на табели са 33 бода.

Рад је на свом терену победио Спартак са 2:0. Домаћи су повели већ у првом минуту голом Вељка Трифуновића, а победу је обезбедио Филип Касалица у 34. минуту.

То је прекид лоше серије резултата и трећа победа Рада, који заузима 14. место на табели са 11 бодова. Спартак је претрпео девети пораз и девети је са 21 бодом.

Фудбалери Младости победили су у Сурдулици Радник са 1:0, голом Милоша Шатаре у 39. минуту.

Клуб из Лучана је осми на табели са 22 бода, а Радник заузима 13. место са 15 бодова.