Фудбалери Лајпцига победили су данас у Берлину Херту са 4:2, у утакмици 11. кола Бундеслиге и попели се на друго место на табели.

Херта је повела у 32. минуту голом Максимилијана Мителштата, а изједначио је Тимо Вернер у 38. минуту из пенала. Лајпциг је повео у првом минуту надокнаде првог полувремена голом Марсела Сабицера, док је трећи гол постигао Кевим Кампл у 86.

Други гол на мечу Вернер је постигао у првом минуту надокнаде времена, а коначан резултат поставио је Деви Зелке само минут касније. Интересантно је да је меч почео  тако што су навијачи симболично срушили берлински зид на 30. годишњицу од пада споменутог симбола.

Лајпциг је остварио шесту победу и са 21 бодом заузима друго место на табели. Бод више има првопласирана Борусија из Менхенгладбаха, али и утакмицу мање. Херта је претрпела трећи узастопни пораз, укупно шести у првенству и 13. је на табели са 11 бодова.

Фудбалери Унион Берлина победили су као гости Мајнц са 3:2. Берлински тим повео је у 30. минуту голом Маркуса Ингвартсена, а затим је два гола постигао Себастијан Андерсон, у трећем минуу надокнаде првог полувремена и у 51. минуту. Голове за Мајнц постигли су Карим Онисиво у 81. минуту и Данијел Бросински у четвртом минуту надокнаде времена.

Унион Берлин је везао две победе и после укупно четврте заузима 11. место на табели са 13 бодова. Мајнц је претрпео осми пораз у лиги и 16. је на табели са девет бодова.

У осталим утакмицама Аугсбург је на гостовању победио Падерборн са 1:0, док су Шалке и Фортуна одиграли нерешено 3:3.

Касније је на програму велики дерби између Бајерна и Борусије из Дортмунда.