Фудбалери Ливерпула победили су вечерас после преокрета Тотенхем са 2:1 у дербију 10. кола енглеске Премијер лиге.

Финалисти прошлосезонског издања Премијер лиге на стадиону Енфилд одиграли су веома узбудљив меч, а првак Европе на крају је из једанаестерца дошао до тријумфа.

Тотенхем је утишао домаће навијаче после свега два минута игре када је Хари Кејн на асистенцију Сона затресао мрежу "црвених".

Екипа Јиргена Клопа имала је иницијативу у наставку сусрета, а на крају су успели и да дођу до врло битне победе и преокрета.

Прво је изједначење Ливерпулу донео Џордан Хендерсон у 52. минуту, да би преокрет домаћину донео Мохамед Салах у 75.

У другим утакмицама 10. кола Манчестер јунајтед у гостима је са 3:1 победио Норич, док је Арсенал са 2:1 славио против Кристал Паласа.

Једини гол за Кристал Палас постигао је српски репрезентативац Лука Миливојевић.