Фудбалери Реал Мадрида победили су данас на свом терену Леванте са 3:2, у утакмици четвртог кола шпанске Примере.

Реал је головима Карима Бенземе у 25. и 31. минуту и поготком Касемира у 40. минуту имао великих 3:0 на полувремену.

Борха Мајорал је у 49. минуту смањио на 1:3, а коначан резултат поставио је Гонзало Мелеро у 75. минуту.

Реал је уписао другу победу од почетка сезоне и са осам освојених бодова тренутно је други на табели, док је Леванте пети са два бода мање.

Фудбалери Барселоне победили су вечерас на свом терену Валенсију са 5:2 у четвртом колу шпанске Примере.

Каталонци су већ од првог минута играли офанзивно, а већ у трећем 16-годишњи Ансу Фати искористио је проигравање Френкија Де Јонга за вођство Барселоне.

Само четири минута касније Фати је узвратио асистенцију Де Јонгу који је постигао свој први погодак у дресу Барелоне.

Валенсија је средином првог полувремена успела да успостави равнотежу и смањи заостатак после гола Кевина Гамеира.

У другом делу меча Валенсија није имала решење за разиграну Барселону, а Ђерар Пике је у 53. минуту погодио за 3:1.

Питање победника решио је Луис Суарес головима у 61. и 82. минуту, да би коначан резултат поставио Максимилијано Гомес у 92.

Нешто раније данас Реал Сосиједад победио је Атлетико Мадрид са 2:0, док је Виљареал с 3:0 тријумфовао против Леганеса.