МЛАДА репрезентација Србије одиграла је нерешено са одговарајућом селекцијом Летоније у другом квалификационом мечу за ЕП. На “Карађрођу” изабраници селектора Ненада Миловановића су, и поред доминације на терену, одиграли тек 1:1 (0:1).

Наш млади тим није успео да искористи много више створених прилика од ривала и потпуну иницијативу на терену и тако пропустио да ублажи пораз на старту од Русије. “Орлићи” су кренули из све снаге, сабили вршњаке из Летоније у њихов “шеснаестерац”, припретили два- три пута, али су ипак гости први повели.

У организованом контранападу, акцију Гринбергса и Тонишевса најистуренији нападач Режа је завршио поготком за предност Летонаца. То је, практично, поред одличне игре у одбрани, било све што су приказали фудбалери Летоније у првом полувремену, у којем су на половину изабраника Ненада Миловановића, прешли још само једном.

По истом рецепту, заснованом на великој жељи и хтењу, наши млади фудбалери су атаковали и у наставку, што је уродило плодом у 57. минуту.

Акцију Терзића ефектним поготком крунисао је капитен Аџић за изједначење у прави моменат, јер је преостало још довољно времена за жељени тријумф.

Опседали су гол ривала наши млади фудбалери, пуцали из свих оружја, били максимално борбени али су њихови покушаји завршавали поред циља или у наручју одличног голмана гостију Пурниша, којем је у самом финишу помогла и пречка, после одличног шута ”резервисте” Златановића.

СРБИЈА - ЛЕТОНИЈА 1:1 (0:1)
Нови Сад. Стадион : “Карађорђе. Гледалаца: 1.000. Судије: Кејкт Кенеди (Северна Ирска) 6. Помоћници: Стефан Доналдсон и Георгиос Агриропулос (Севернаљ Ирска). Стрелци: Аџић у 57. за Србију, Режа у 11. минуту за Летонију. Жути картони: Соловеичикис, Режа (Летонија)

СРБИЈА: Марко Илић 6,5, Марковић 6,5, Машовић 6,5 ( од 45. Деветак  6,5), Павловић 6,5, Терзић 7, Петровић 6,5, Рачић 6,5, Лука Илић 6,5 ( од 70. Нишић), Ступаревић 6,5 8 од 70. Чумић), Аџић 7 ( ОД 77. Златановић 7), Јовељић 6 (од 65. Тедић 6,5)

ЛЕТОНИЈА: Пуринш 7, Соловеичикс 6,5, Балодис 6,5, Минкевичс 6, Бирка 6,5, Тонишевс 6,5, Лиепа 6,5, Савељевс 6,5, Гринбергс 6,5 ( од 58. Зеленковс 6,5), Јаунземс 6,5, Режа 7( од 68. Кокинс 6,5).