Фудбалери Јувентуса победом су почели одбрану титуле у Серији А, пошто су у гостима славили против Парме 1:0.

Једини гол на мечу, први у новој сезони италијанског шампионата, постигао је Ђорђо Кјелини у 21. минуту.

Кристијано Роналдо је у 35. минуту затресао мрежу Парме, али је судија, након прегледаног видео снимка, поништио тај погодак због офсајда.

Португалац је до краја меча имао још две прилике за гол, али резултат се није мењао.

Јувентус већ у другом колу очекује велики дерби, пошто ће на свом терену дочекати Наполи, док ће Парма наредног викенда гостовати Удинзеу.

Фудбалери Наполија победили су у гостима Фиорентину 4:3.

Ерик Пулгар је довео Фиорентину у вођство у деветом минуту голом са пенала, али је Наполи до краја првог полувремена преокренуо резултат. Прво је Дрис Мертенс погодио мрежу домаћег тима у 38. минуту, а потом је Лоренцо Инсиње био сигуран са беле тачке у 43. минуту.

Никола Миленковић је у 52. минуту изједначио на 2:2, четири минута касније Хосе Кајехон је погодио за нову предност Наполија, да би на 3:3 изједначио Кевин Прис Боатенг у 65. минуту

Славље домаћих играча није дуго трајало, пошто је Инсиње већ у 67. минуту још једном погодио мрежу Фиорентине.

Наполи у другом колу очекује гостовање шампиону, екипи Јувентуса, док ће Фиорентина гостовати Ђенови.