Ослабљени, али веома мотивисани, фудбалери Црвене звезде отпутовали су на реванш данском Копенхагену у трећем колу квалификација за Лигу шампиона. Резултат из Београда (1:1) више је одговарао домаћину који је на стадиону "Рајко Митић", без праве шансе, извукао нерешен исход са беле тачке.

Ипак, ни "десеткованом" шампиону Србије, који је у 54. минуту због другог жутог картона остао без Милуновића, Данци нису успели да помрсе конце на путу до плеј-офа за пласман у елиту.

Регуларних 90 минута завршено је идентичним резултатом као и први меч, па се отишло у продужетке. Звезда је успешно одолевала притиску домаћина упркос лошијем бројчаном стању и одвела реванш у пенал завршницу.

Лош терен, невероватни промашаји, али и сигурно изведени ударци са беле тачке допринели су узбудљивом финишу меча у којем је заблистао Милан Борјан. Голман Црвене звезде ставио је тачку на овај дуел после 11 серија, одбранивши шут Винда.

Црвено-бели су тако обезбедили плеј-оф за пласман у групну фазу Лиге шампиона где их чека Јанг Бојс.

19:30 - САСТАВИ ТИМОВА

Ево за које су се саставе определили тренери пред вечерашњи дуел на стадиону "Паркен".

KОПЕНХАГЕН (4-4-2): Гритебуст – Варела, Папајанопулос, Нелсон, Бенгтсон – Холсе, Зека, Стаге, Фишер – Винд, Ндоје.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА (4-2-3-1): Борјан - Гобељић, Милуновић, Дегенек, Родић - Kањас, Јованчић - Вукановић, Марин, Иванић - Боаћи.

Главни арбитар на мечу је Гедиминас Мажејка из Литваније.

20:02 - УТАКМИЦА ЈЕ ПОЧЕЛА

Почео је реванш трећег кола квалификација за Лигу шампиона на стадиону у Копенхагену. Фудбалери Црвене звезде су кренули са центра, одмах је упућен центаршут за Вукановића, али је један од играча домаћег тима интервенисао.

Отворена и нападачка игра оба тима обележила је уводних пет минута игре, а ни старт утакмице није прошао без спорне ситуације. Зека је у свом казненом простору нагазио на стопало Иванића, али главни арбитар сматра да то није било довољно за једанаестерац. Да ли је шампион Србије оштећен, процените и сами на основу видео снимка.

Жути картон већ у шестом минуту - опоменут је Милуновић после ударца у лице Ндојеа.

Прва добра шанса за госте забележена је у десетом минуту. Иванић је опробао шут, а одбијену лопту дочекао је Јованчић, који је шутирао снажно преко пречке.

20:17 - ЗВЕЗДА ВОДИ ОД 17. МИНУТА

Магија у ногама Марина! Капитен Црвене звезде упутио је феноменалан центаршут ка Боаћију, који се ушуњао у шеснаестерац ривала, избегао офсајд замку и затресао мрежу Копенхагена. Звезда води 1:0 од 17 минута.

20:27 - ЖУТИ КАРТОН ЗА НДОЈЕА, ОПОМЕНУТ И БОРЈАН

Фрустриран је нападач Копенхагена јер његовом тиму ништа не полази за руком. Изузетно је оштар у дуелима, а његов прекршај и ударац лактом у ваздушном дуелу са Дегенеком није прошао некажњено. Фудбалер Црвене звезде је неко време провео на трави.

Три минута касније опоменут је и Борјан, због протеста.

И у наставку се Гедиминас Мажејка лако хватао за џеп са картонима. У 38. минуту жути је добио Јованчић. То је већ трећи картон за неког од Звездиних фудбалера у досадашњем току првог полувремена.

20:39 - КОПЕНХАГЕН ЈОШ УВЕК БЕЗ ПРАВЕ ШАНСЕ

Траже домаћи прилику да припрете голу Борјана. Тражи се Ндоје, Фишер се такође бори за позицију за шут, али дефанзивци Владана Милојевића за сада успешно одбијају покушаје Данаца.

20:46 - НДОЈЕ ПОРАВНАО РЕЗУЛТАТ, КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА

На центаршут Бенгтсоа који је остао заборављен у казненом простору Борјана, Ндоје је добио ваздушни дуел са Родићем и главом затресао мрежу Звезде у 45. минуту.

Била је то прва права шанса за Данце, па су црвено-бели олако испустили предност. Било је то све од првог полувремена.

21:02 - ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

Нових 45 минута игре је пред фудбалерима Црвене звезде и Копенхагена. Ево и прве измене вечерас. Владан Милојевић је увео Жандера док ће Родић на клупу.

Нова опомена за црвено-беле - Боаћи је због приговора арбитру добио жути картон у 50. минуту.

21:09 - МНОГО СРЕЋЕ ЗА ЗВЕЗДУ, НДОЈЕ ПОНОВО У ШАНСИ

Мало је недостајало да Ндоје постане двоструки стрелац у 52. минуту.

21:11 - ВЕЛИКИ ПЕХ ЗА СРПСКОГ ШАМПИОНА - ЦРВЕНИ КАРТОН ЗА МИЛУНОВИЋА, ПОНИШТЕН ГОЛ ВУКАНОВИЋА

Играо се 53. минут када је Марин из прекида још једним магичним потезом могао да постане двоструки асистент. Упутио је сјајну лопту за Вукановића, али је Звездин фудбалер био у офсајду и погодак је одмах поништен.

Свега минут касније, нови пех за црвено-беле. Милуновић је поново у ваздушном дуелу ударио лактом Ндојеа у лице и тако добио други жути картон, уједно и искључење.

Остао је у шоку Владан Милојевић, али је одмах одреаговао изменом. На терену је Панков, уместо Кањаса.

21:31 - ПРВА ПРИЛИКА ЗА КОПЕНХАГЕН ОД ИСКЉУЧЕЊА ЗВЕЗДИНОГ ШТОПЕРА

Одлична шанса указала се домаћим играчима у 74. минуту. Бенгтсон је упослио Фишера, који се добро снашао поред Панкова, али је шутирао тик уз леву стативу.

Копенхаген је у другом полувремену направио две промене у саставу. Најпре је Фалк заменио Стагеа, док је Мас ушао у игру уместо Холсеа.

Повећао се и број опоменутих играча у редовима данског тима. Варела је добио жути картон због задржавања игре.

21:36 - ТОТАЛНА ИНИЦИЈАТИВА ДАНАЦА

Преузели су фудбалери Копенхагена иницијативу у нападу. Врше притисак на одбрану Црвене звезде, а Владан Милојевић је направио и последњу промену у саставу. Симић је на терену уместо Боаћија.

Код Данаца излази Варела, а у игри је Бартолец.

21:47 - ЧЕТИРИ МИНУТА НАДОКНАДЕ

Још толико дели нас од краја регуларног дела игре. Уколико не буде промене резултата гледаћемо продужетке.

Имала је Звезда шансу у другом минуту надокнаде. Марин је центрирао за Панкова из прекида, овај спустио лопту до Јованчића, чији шут је завршио преко гола.

21:51 - КРАЈ РЕГУЛАРНОГ ДЕЛА ИГРЕ - ГЛЕДАЋЕМО ПРОДУЖЕТКЕ

21:56 - ПРВИ ПРОДУЖЕТАК

Искористио је Владан Милојевић одмах на старту првог продужетка своје право на још једну измену - Јевтовић је у игри уместо Вукановића.

Иако десеткована, Звезда се одлично брани. Мас се нашао у доброј шанси, али је Симић клизећим стартом интервенисао у петерцу.

Нова шанса за Маса свега пар минута касније! Овога пута одлично је реаговао Борјан. Ипак, ни после првог продужетка нема промене резултата.

22:14 - ДРУГИ ПРОДУЖЕТАК

Почео је и други продужетак. Фишер је у 107. минуту покушао шутем из велике даљине, али је изблокиран.

Нови жути картон - опоменут је Иванић због приговора главном арбитру. А већ у 110. минуту и Марин је "пожутео", стајао је преблизу када су фудбалери Копенхагена изводили корнер.

КОПЕНХАГЕН ОСТАЈЕ СА ИГРАЧЕМ МАЊЕ! Други жути картон за Маса, због старта са леђа над Жандером. Солбакен спрема измену.

У игру је ушао Кипранин Сотириу, који се одмах нашао у шанси. Изведен је корнер за њега, али је Борјан одбранио тај шут.

После 60 секунди надокнаде, одсвиран је крај другог продужетка. Гледаћемо пенале на "Паркену".

22:35 - ПЕНАЛИ

ПРВА СЕРИЈА: Марин погодио пречку, Винд савладао Борјана.

ДРУГА СЕРИЈА: Иванић сигуран, Фишер маши. Резултат је 1:1.

ТРЕЋА СЕРИЈА: Катастрофалан пенал Јевтовића, Сотериу надмудрио Борјана (2:1).

ЧЕТВРТА СЕРИЈА: Рутинска реализација Жандера, Борјан брани шут Бенгтсона (2:2).

ПЕТА СЕРИЈА: Панков више него сигуран за 3:2, али погађа и Зека (3:3).

ШЕСТА СЕРИЈА: Невероватан промашај Јованчића, Борјан зауставља шут Ндојеа (3:3).

СЕДМА СЕРИЈА: Симић преко гола, Бартолец маши на исти начин. Остаје 3:3 у пенал серији.

ОСМА СЕРИЈА: Дегенек сигуран у јако важном тренутку, двадесетогодишњак Нелсон такође (4:4).

ДЕВЕТА СЕРИЈА: Гобељић прецизан, али Папајанопулос смирено продужава пенал серију (5:5).

ДЕСЕТА СЕРИЈА: Борјан и Гритебуст за пример саиграчима (6:6).

ЈЕДАНАЕСТА СЕРИЈА: Креће се од почетка са извођачима пенала. Панков још једном сигуран, а Борјан брани шут Винда за победу Звезде! Црвено-бели иду у плеј-оф за Лигу шампиона!