АРГЕНТИНЦИ нису успели ни из другог покушаја да дођу до тријумфа на Копа Америка, пошто су на утакмици другог кола групе Б са Парагвајем одиграли нерешено - 1:1.

Селектор Скалони је одлучио да промеша карте и из прве поставе изостави Анхела Ди Марију и Серхија Агуера, али ни промена у саставу није размрдала анемичне "гаучосе". На другој страни, Парагвајци су стрпљиво чекали своју шансу и у 37. минуту повели голом Ричарда Санчеза.

Понадали су се навијачи Аргентине да би њихови љубимци могли до целог плена после изједначујућег гола Леа Месија у 57. минуту из пенала, али само пет минута касније судија је поново показао на белу тачку, само овај пут испред гола "гаучоса". Франко Армани је био на висини задатка и скинуо пенал Дерлису Гонзалесу.

Месију и друговима сада "виси" пролаз у другу фазу такмичења, јер им је неопходна победа против Катара у последњем колу. Услугу им је учинила Колумбија, која је голом Запате у 86. минуту савладала Катар.

Табела групе Б: Колумбија 6, Парагвај 2, Катар 1, Аргентина 1.