БАЈЕРН је освојио дуплу круну у Немачкој, у финалу купа је победио Лајпциг убедљиво 3:0 головима Роберта Левандовског у 29. и 85. и Kингслија Kомана у 78. минуту. Баварци су тако у витрине ставили 19. трофеј купа, а чак 12. пут у историји сезону су завршили са дуплом круном.

ПРОЧИТАЈТЕ ЈОШ: Селтику припала сва три домаћа трофеја

„Ред Бул“ је играо отворено, први имао зицер преко Поулсена, али је Левандовски из прве праве прилике донео Баварцима предност и растерећење. Све до гола Kомана ломио се резултат, шампион из Минхена је имао боље прилике али је Нојер имао две феноменалне интервенције пред Форсбергом и посебно Вернером. Kад је на семафору стајало 2:0, финале је било решено, Пољак је заокружио сезону још једним голом, а Френк Рибери и Арјен Робен заиграли су неколико минута и опростили се од дреса Бавараца.