СЕРГЕЈ Милинковић-Савић улепшао је убедљиву победу Лација у осмини финала Купа Италије против трећелигаша Новаре, мајсторским поготком из слободног ударца (4:1). Српски ас је малтене без залета у финишу првог времена одлично шутирао и погодио са 25 метара у рашље за 4:0, а коначан резултат је био 4:1 (Алберто 12, Имобиле 20, 35, Милинковић-Савић 45+3 - Еусепи 47, пенал).

Тако је 23-годишњи СМС показао да је оставио кризу иза себе, будући да му је ово био трећи гол у претходне четири утакмице, четврти укупно у сезони. Још у септембру је био стрелац против Ђенове, затим је три месеца постио, па је 22. децембра затресао мрежу Каљарија и седам дана касније Торину.

У протоколу за утакмицу са Новаром није било искусног Душана Басте. Наш бивши репрезентативац напустиће Лацио у овом прелазном року, а тренутно је ближи Болоњи него свом бившем тиму Удинезеу. Члан Римљана је био од 2014, а наступао је у Серији А и за Леће.

Лацио се тако пласирао у четвртфинале Купа Италије, такмичење које је освајао шест пута, а последњи пут 2013.

У мечевима који су одиграни у вечерњем термину пролаз су обезбедили Милан и Јувентус. Милан је головима Кутронеа у продужетку (102, 108. минут) сломио отпор Сампдорије, док је "Стара дама" знатно лакше савладала Болоњу (2:0).

Голове су постигли Бернардески у деветом и момак рођен 2000. године Моисе Кин у 49. минуту. Њега је у 62. минуту заменио Кристијано Роналдо.