Сунчано суботње поподне и позитивна атмосфера на трибинама стадиона у Житковцу, на којем је неколико стотина гледалаца дошло да бодри домаћи тим, нису били довољни да фудбалери Трепче из Косовске Митровице наставе победоносни низ. Након две победе остварене против екипа које се боре за сам врх Шумадијко – Рашке Зоне, фудбалери Трепче у 8. колу одиграли су нерешено 1:1 и поделили бодове са екипом Аполона из Краљева.

У првом полувремену фудбалери Трепче били су доминантнија екипа, али своју надмоћ нису успели да крунишу головима. Слаба завршница, као и рана повреда Луке Поповића, утицали су да се на одмор оде без голова. Очигледно да је искусни стратег домаће екипе Микица Гошић имао шта да каже својим изабраницима у паузи овог меча, па је друго полувреме кренуло на најбоље могуће. Већ у првом минуту, центарфор домаћих Лалић је довео своју екипу у вођство од један нула. И када су сви очекивали да ће домаћи напасти и са још неким поготком осигурати победу, гости из Краљева су се повратили и успоставили равнотежу на терену.

Играло се између два гола, уз повремене претње домаћих играча, али је у 76. минуту стигао хладни туш. Центар шут са леве стране, искористила је „тројка“ гостију Павић и са пар метара, ударцем главом, послао лопту иза леђа голмана Јовановића. У наредних петнаестак минута домаћи су чинили све да поново дођу до предности, али уз непрецозност у одлучујућим тренутцима изостала је и спортска срећа.

Честитајући гостима на освојеном боду и фер и коректној игри тренер Трепче Микица Гошић није скривао незадовољство учинком својих фудбалера.

- Нисмо добро ушли у меч, није испоштован договор из свлачионице и зато је резултат такав какав је. Очигледно је да екипа нема потребну зрелост у игри и да ће требати времена да се то устали – рекао је Гошић. Он је додао да је циљ ове сезоне да Трепча остане у лиги и да створи екипу која ће наредне године покушати да избори пласман у виши ранг такмичења.

ПОВРАТАК СТАРЕ СЛАВЕ

Амбиције новог руководства клуба је да „Трепчу“ врати на стазе старе славе, а у том циљу доведене су и бројна појачања. Поред тренера Гошића, који је водио бројне прволигашке екипа, зелено – црни дрес од ове сезоне обукли су Жарко Караматић и Драгољуб Седларевић (Мокра Гора), Драган Ивановић, Никола Ђорђевић, Горан Јовановић и Страхиња Лазић (Полет 1980 Лапље Село) и Ненад Јовановић (Трајал Крушевац).